KONST / Litografier / Färglitografi 12113115
nr 1211 3115
Carl Johan De Geer
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, "Fantomen i Skanör". Signerad, numrerad 154/290. Motivet: 55x70 cm
Carl Johan De Geer, svensk bildkonstnär, författare, filmskapare, musiker, designer, kulturjournalist, fotograf, skådespelare och scenograf född 1938 i Montréal, Québec.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 18:39:11
3.000 kr
3.200 kr
4.200 kr
5.200 kr
22 okt
Carl Johan De Geer
Läs mer om Carl Johan De Geer